خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ایدارکننده های سیستم قدرت (PSS)

  درک پایداری سیستم قدرت

  چکیده

  این مقاله به بحث پیرامون ناپایداری سیستم قدرت و اهمیت عملکرد رفع سریع خطا برای کمک به تولید قابل اطمینان نیرو می پرازد. یک توضیح در ارتباط با پایداری سیگنال کوچک، خطوط انتقال با عملکرد بالا، بارگذاری خطوط و سیستم های تحریک با گیرندگی و سرعت عمل بالا ارائه می شود. پایداری موقتی مورد بحث قرار می گیرد، از جمله، همگام سازی و نوسانات گشتاور. منحنی زاویه ی قدرت برای نشان دادن چگونگی تاثیر سیستم های تحریک پاسخ اولیه و زمان رفع خطا بر پایداری موقتی استفاده می شود. اصطلاح "پایداری سیستم قدرت" بیش از پیش در در تولید و انتقال نیرو معروف شده است. نیاز ناگهانی به پایدارکننده های سیستم قدرت (PSS) در ارتباط با قابلیت استفاده، هدف و مزیت شان برای سیستم سردرگمی بوجود آورده است. این مقاله اصول اساسی پایدارکننده های سیستم قدرت و اثربخشی آن  را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. در مقاله ی حاضر، پایدارکننده های سیستم قدرت روی ماشین های بزرگی در ایالات متحده و کانادا به کار می روند.

  واژگان شاخص-تحریک، لغزش قطب، پایداری، ماشین سنکرون، پایداری موقتی، تنظیم کننده ی ولتاژ

   

   

   

  I. مقدمه

  در دهه ی 1950 و 1960، بسیاری از نیروگاه های تولید برق به تنظیم کننده های خودکار ولتاژ با عملکرد مستمر موسوم AVR مجهز شدند. همگام با تجهیز نیروگاه ها به AVRها، مشخص گردید که عملکرد بالای این تنظیم کننده های ولتاژ تاثیر ناپایدارکنندگی بر سیستم قدرت دارد. نوسانات برق در مقیاس کوچک و فرکانس پائین اغلب در دوره های زمانی طولانی تداوم می یافت. در برخی موارد، این نشان دهنده ی محدودیت بر روی مقدار نیروی منتقل شده در سیستم بود. پایدارکننده های سیستم قدرت (PSS) برای کمک به  کاهش این میرایی نوسانات برق بوسیله ی تعدیل تحریک تامین شده برای ماشین سنکرون مطرح شدند.

  این مقاله انواع مختلف ناپایداری سیستم قدرت را مورد بحث قرار می دهد. تاثیرات آمپدانس و تحریک سیستم بر روی پایداری در این مقاله پوشش داده می شود. گشتاورهای همزمان سازی و میرایی بحث خواهند شد و یک توجیه برای نیاز به پایدارسازی اضافی ارائه می شود.

  II. اساس پایداری پایا


  این مطلب تا کنون 42 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سیستم ,قدرت ,پایداری ,مقاله ,پایدارکننده ,تحریک ,سیستم قدرت ,تنظیم کننده ,پایداری موقتی ,ناپایداری سیستم ,پایداری سیستم ,
  ایدارکننده های سیستم قدرت (PSS)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر